Të famshëm me shije të mirë në këpucë…

Të famshëm me shije të mirë në këpucë…

sjp
Çfarë është marrëdhënia e gruas me këpucë? Dicka hyjnore. Hiperbolë? Jo absolutisht, për aq kohë sa edhe shkenca është përpjekur për të interpretuar. “Besimi”, “feminiteti”, “frymë e mirë” janë disa nga “pozitivet” që na mbush blerja dhe provimi i një palë takave, sidomos ato që i ëndërrojmë!

Çfarë është sigurisht e vërtetë për ju dhe mua, është e vërtetë dhe për të famshmit. Si ‘ikona të modës’ shumë  prej tyre kanë në dollapin e tyre palë unike, ideale për çdo look ju zgjidhni. Disa prej tyre nuk kanë një shije më shumë (me Sarah Jessica Parker madje ta ketë bërë  dhe brand/markë).
Ne kemi zgjedhur nga pesë femra greke dhe pesë të famshëm të huaj për shijen e tyre në këpucë në përgjithësi- dhe ato oalë, në veçanti!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s