Gkiak: Një libër – diamand për t’u lexuar

Gkiak: Një libër – diamand për t’u lexuar

gkiak
Një herë, një Zoti e di se sa vjet tani,  ndodh që të jetë e shkruar dhe botuar një libër që flet për dashurinë torturuese, ndjenjat sipërfaqësore dhe ngjarje nuk i kujton më pasi ke kthyer faqen.

“Gkiak ‘(Publications, Antipode) i autorit Demosthenes Papamarkou është një libër i tillë. Nuk mund ta lësh nga duart pa arritur në fund, që në çdo faqe do gjesh jo vetëm tregime për njeriun, por diçka nga historia e përgjakshme e ’22 që shumë janë përpjekur për të manipuluar që të harrohej , por që ende lë gjurmë sot.

9 tregime të lidhura me gjak, të bëra nga gjaku, premtime që u mbajtën me gjak ishin protagonistët e prezantimit të mbajtur në biblotekën elegante në Athinë “verbatim” (Akademia, 32).

Dhe autori i ka lënë këto tregime të flasin – përmes leximeve të transmetuesve – të bëjë goditje të vogla elektrike në dhomën e mbushur dhe të na bind jo vetëm që ne duhet të presim shumë, shkrime të ngjashme teknike.

Por që ka më shumë për të pritur nga tregimet romantike e disponueshme …

Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s