Sex: 10 Sekrete për orgazmë më të mirë

Sex: 10 Sekrete për orgazmë më të mirë

ded

Sekreti i orgazmës së mirë ndonjëherë  është për gratë … gjueti thesari. Megjithatë, gjërat mund të bëhen më të lehta në qoftë se ju merrni parasysh këto:

1. Gjeni qëndrim/pozicionin e saktë : Një qëndrim që do të bëjë më të lehtë fërkimin e klitorit gjatë penetrimit është ajo që ju duhet. Mundohuni të jeni  mbi mashkullit kështu që klitori juaj të jetë në kontakt të drejtpërdrejtë me organet e tij. Ose mund të shtriheni dhe të vini një jastëk nën pasmeve tuaja.

2. Udhëzojeni: Rregulli Artë: Thuaji partnerit tënd atë që ju duhet dhe si të bëhet ajo.

3. Praktikohuni vetë: Për të ditur se çfarë është ajo që ju eksiton apo emocionon më shumë dhe cilat janë vendet “më sensuale”, duhet fillimisht ti zbuloni vetë. Këshilla domethënë është … masturbim.

4. Bëni ushtrime: Ushtrimet Kegel punojnë muskujt e legenit  (ose “muskujt e seksit” ) që mbështesin mitrën, uretrën, fshikëzën dhe mëngjesoren. Cfarë të bëni: boshatisni fshikëzën tuaj, shtrihuni në dysheme ose në krevat dhe  forconi muskujt e legenit (për të kuptua se cilët janë ata, ndërsa urinoni ndërprisni urinim dhe ndjeni muskujt e shtrënguar). Mbajenitkurrjen për pesë sekonda dhe pastaj relaksohuni për një tjetër pesë. Përsëritini vazhdimisht 4-5 herë. Pastaj praktinoni mbajtjen e tkurrjes për dhjetë sekonda dhe relaksohuni për një tjetër dhjetë. Përsëriteni ushtrimin cdo ditë, tre herë nga pesë minuta.

5. Vendosni disa … rreziqe në jetën tuaj: Studimet kanë treguar se aktivitetet që ju sjellin në … limitet tuaja, ngrenë nivelet e dopaminës në tru dhe të shkaktojnë zgjimin seksual. Ndoshta e mendoni prapë atë ngjitjen në shkëmb që po ju trembte kaq shumë.?

6. Vendos filma/video erotik/e në play:  Manualet erotike dhe filmat pornografikë nuk janë vetëm ushqim për sytë. Ato mund të shkaktojnë stimulim me rezultate mbresëlënëse.

7. Vendosni imagjinatë në lojërat paraprake: Nëse keni nevojë për më shumë kohë për të vënë në humor për seks, filloni të dërgoni mesazhe sensuale me partnerin tuaj.

8. Qetësohuni: Studimet kanë treguar se stresi në vendin e punës redukton dëshirën seksuale të grave. Kujdesuni, pra, kur të futeni në dhomën e gjumit të lini shqetësimet jashtë.

9. Kontrolloni medikamentet tuaj: Ka droga, sidomos ilaqet kundër depresionit, që zvogëlojnë dëshirën për seks. Mirë, domethënë, do të ishte të konsultoheni me mjekun tuaj se si mund të menaxhoni situatën.

10. Kërkoni ndihmë herët: Nëse ju vazhdimisht keni një problem me orgazmën tuaj (që mund të jetë për shkak të shkaqeve patologjike të tilla si testosteron të ulët ose çrregullime të sistemit nervor), është e këshillueshme që të kërkoni ndihmën e një specialisti. Natyrisht,nëse kaprobleme në marrëdhënien tuaj,  ndihma e një terapisti do të ishte një zgjedhje e mirë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s