5 arsye për të vizituar Parisin në pranverë!

5 arsye për të vizituar Parisin në pranverë!

Sasha-Luss1

Je në zyrë dhe po mendon sa shumë do doje të ikje pak nga rutina e përditshme?

Parisi është një destinacion unik dhe afër për një udhëtim qetësues. Përveç muzeve, Disneyland, Montmartre dhe Kulla Eifel, këto janë pesë arsye pse ja vlen të vizitosh Qytetin e Dritës këtë pranverë.

1.Për kopshtet
Parisi në pranverë merr formën më të bukur. Pemët dhe lulet në kopshte të cilat janë kudo në qytet, celin, duke e kthyer një qytet gri në një pikturë shumëngjyrëshe.

2.Për një koncert
Parisi është stacion qendror për turnetë eartistëve të famshëm nga e gjithë bota. Shiko se ciliartist të interesondhe tani që u hap sezoni i koncerteve është një mundësi për të bërë një takim me të në qytetin e dritës.

3.Për parkun e Asterix
Parku Asterix është një amusement park për fëmijët dhe të rriturit mbi heronjtë e famshëm komik të Asterix . Më 12 prill park Asterix hap dyert e tij dhe ja vlen ta vizitosh!

4.Për një udhëtim me varkë në Seine/Sikuana
Mendo të jesh  në një varkë lumi në Seine ndërsa dielli perëndon. Pranvera është koha më e favorshme për një udhëtim me varkë në Seine, pasi i ftohti nuk është aq i dukshëm dhe mund të gëzosh atë, ndërsa shikon çiftet, muzikantët dhe piktorëte ulur në buzë të lumit.

5.Sepse mund të shfrytëzosh oferta në lidhje me strehimin tuaj nëpërmjet internetit!
Duke prenotuar biletën tënde mund dhe qëndrimit tënd online mund të përfitosh dhe nga ofertat e nderyshme.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s